Éééééééés újra itt vagyunk!

Szinte napra pontosan 15 évvel ezelőtt indult el a „Beez, az onlány (sic!) magazin” a nyiregyhaza.biz oldalon. A domainnevet a férjem vette nekem egy nagyon nehéz időszakomban. Meglepetése volt a Beez honlap 2009 tavaszán. Hogy továbbra is írhassak, mint az azt megelőző közel 25 évben. Mert történt valami, jött valaki, aki derékba törte a karrieremet. Sosem feledem.

Így született meg a Beez (Méhecskék), melyet már csak működtetnem kellett. És működött is.

Ajándéknak sosem tudtam örülni. De lassan megtanulom, hogy nem kell ilyenkor zavarba jönni. Csak már késő.

Elindult a Beez, és szárnyaltunk, barátnőmmel közösen. Jutkával, akit rögtön kineveztem társszerkesztőnek. Remek jegyzeteket írt, majd, ahogy állapota romlott, betegsége súlyosbodott, rövid hírekkel még mindig segített. 2015 nyarán örökre elment.

Alig telt el egy év, 2016 nyarán a férjem is váratlanul elhunyt.

Évekig működött még a honlap, ám 2019-ben a Méhecskék eltűntek az online térből. Azóta próbálom kideríteni, hová lett a tartalom. De nem adtam fel, hogy a rengeteg írást sikerül egyszer visszavarázsolni a Beez-re.

El kellett telnie 5 évnek ahhoz, hogy összeszedjem magam, főleg a lelkem, hogy barátaim segítségével újraindítsam a Beezt. Lesz itt:

• aloldala a DéeL apartmannak, ahol foglalni nem lehet, de tudod, hogy állati jó a hely
  • sok érdekes turisztikai hír Nyíregyházáról és a megyéről, mindet én írom. Lehetőleg.
  • nekem egy blogom, ami már volt, de folytatom, mert már nagyon várom
  • programajánló, beleértve megyei biciklitúrákat, köztük olyanokat is, melyeket én vezetek
  • lesznek bizzenések a férjem emlékére, mert ez az ő rovata volt. Ide jöhetnek vélemények bárkitől, de azért előbb elolvasom mindet, mert a fene akar bíróságra járni.
  • Arcról ismerős – sok-sok portré olyan nyíregyháziakról, akiket arcról ismerünk, és örülnénk, ha itt többet is olvashatnák róluk. Fogunk
  • gazdikereső és állatvédelem persze, hogy lesz – alap.
  • friss hírek, nyilván – ezekre éhezünk
  • receptek – jöhetnek, meg osztunk is. Csak előbb kipróbáljuk őket jól, hogy biztosan jók-e.
  • sötét oldal – utáljuk, de az hozza a látogatottságot.

Szóval: itt vagyunk újra. Pörgünk, élünk. Bizony! Pontosabban: Beez on!

Cseka

Cseka blogja