Zámbó Gábor "telepingálta" barátja kapuját

Figyelem! Új ablakban nyílik meg. PDFNyomtatásE-mail

kultúra - Kultúr-kaptár


Lőrincz Tamás azonban mégsem haragszik. Az igaz, hogy egy kicsit meglepődött, amikor a bejáraton megpillantotta az akácerdőt és fák között kanyargó ösvényt, mert amikor reggel elment hazulról, még csak arról volt szó, hogy lefestik a kerítést.

Azt viszont már megszokta, hogy feleségének időnként támadnak szokatlan ötletei.
Most is így történt. Felesége, Hercegfalvi Mariann elmondta, hogy évek óta próbálják ismertté tenni barátjukat, Zámbó Gábort, akit nagyon tehetségesnek tartanak, a festményeit imádják. Hol sikerül egy kis eredményt elérni, és akkor el tudnak adni pár képet, hol meg nem, ami a Guszevben élő, kétgyermekes Zámbó család esetében konkrétan az éhezést jelenti. Kerítésmázolás közben gondolt egy merészet: mi lenne, ha Gábor egy tájképet festene a kapujukra. Arra számít, hogy aki elmegy a kapujuk előtt, az majd jól elcsodálkozik, becsenget hozzájuk, és megkérdezi, hol találja azt a festőt, aki ezt készítette. Az is eszébe jutott, hogy lehet, egyesek giccsnek fogják tartani a művet, de ez őt a legkevésbé sem érdekli.
Így aztán, míg a két nő (Gábor felesége és Mariann) odabent a betonjárdát festette, addig Zámbó Gábor hozzálátott az erdőrészlethez...

 

Szülei intézetbe adták

Gábor Fehérgyarmaton, nevelőszülőknél nőtt fel, mert vér szerinti szülei még egészen kicsi korában állami gondozásba adták. Sajnos, nevelőszülei már meghaltak. Jó szakmát tanult, vasbetonszerelő volt, de gerincsérvet kapott. Megműtötték, de azóta nem emelhet, így tanult szakmájának is búcsút mondhatott. Nem százalékolták le, továbbra is dolgozik, már ha talál munkát. Most közhasznúként keresi a kenyérrevalót.
Önmaga szórakoztatására kezdett el festegetni tíz éve, de a munkáit senkinek nem merte megmutatni – leszámítva a feleségét, Katit. Képeit a kályha mögé dugdosta – talán az volt a terve, hogy idővel elégeti a festett farostlemezeket.

 

 

Zsűrizett képek

De valahogy csak híre ment a Huszártelepen annak, hogy él az egyik lakásban egy cigány férfi, aki egészen jó képeket fest, mert ismerősök, barátok biztatására csak előkerültek azok a képek. Nem sokkal később húsz képét zsűrizték. Az első festmény, A cigányság fájdalma harmincezer forintért kelt el.
A most 41 éves Zámbó Gábor sosem tanult festeni, amit tud, azt katalógusokból, könyvekből leste el, illetve az utóbbi években alkotótáborokba is eljár. Hercegfalvi Mariann őszintén bízik abban, hogy a mostani munkája meghozza barátjuk számára az ismertséget.
A tájképes kapu két nap alatt készült el a múlt héten. Azóta kicsit megváltozott a forgalmi rend a kertvárosi Bártfa utcában. Tábla ugyan nem jelzi, de számítani kell arra, hogy a tájképes kapu előtt mindenki lassítani fog…
Cservenyák Katalin

(fotók: a szerző)

 

Hozzászólások (7)
7 2011. július 01. péntek, 13:21
piszand
KedvGábor.A térbeli ábrázolást meg kell tanulni, hogy a látottábrázolás valóban kép legyen, mert így a látszat csak egy dimenziót mutat. Egyébként a realista stilusu festményeknek van előtere, középtere, háttere. Ez a realista festészet lényege. Csak így tovább, a gyakorlat teszi a mestert.Gratulálok, egy amatőr festő..
6 2010. október 15. péntek, 07:34
kedves z gábor hihetetlen amit te festel,mert talán te vagy az aki igazán jó fest mert nekem hihetetlenül teccenek amiket te festel, áldjon meg az isten és további sok szerencsét neked..PISTI A HUSZÁR LAKÓ TELEPRÖL
5 2010. október 12. kedd, 09:47
Johanics Tünde
Meghívó

Tisztelettel és szeretettel meghívjuk Önt és kedves barátait Zámbó Gábor festőművész „ „Tükör által homályosan”című kiállításának ünnepélyes megnyitójára és megtekintésére.

Időpont: 2010. október 22.-én. 16:30.

Helyszín: Freedom Közösségi Ház (Debrecen, Gázvezeték utca 50.)

A kiállítást ünnepélyesen megnyitja Gulyás Mihály, a Shalom Nyitott Bibliai Gyülekezet vezető pásztora

Zeni aláfestéssel fellép Tihanyi- Géczi Miriam hegedűművész és zongorán kíséri férje, Tihanyi Imre zenész
A kiállítás megtekinthető: 2010.10.22.-2010.11.30. között keddtől péntekig 14:00-18:00-ig
A belépés díjtalan.

szervező: Johanics Tünde
érd:johanicstunde@gmail.com
Freedom Közösségi Ház
Debrecen, Gázvezeték utca 50.
4 2010. október 05. kedd, 12:21
VLM
... le a kalappal a munkája előtt, a kitartása előtt, és a tudásvágya előtt, és a tenni akarása előtt...
Csak így tovább...

Sok szeretettel: VLM
3 2010. október 05. kedd, 12:18
VLM
Kedves G Zambo!

Épp ma jártam a Bártfa utcában.
Meglepetésemre megláttam ezt a festményt a kapun.
Nagyon megtetszett. Azonnal felírtam a festő nevét, és rá kerestem a neten. Nem eredménytelenül.Örülök, hogy rá találtam, le a kalappal előtte.
2 2010. július 04. vasárnap, 17:08
Üdvözlök minden kedves látogatót!

Honlapom: www.zambogabor.tk
1 2010. június 15. kedd, 03:30
orulok hogy lathattam a keped fantaztikus ez a taj kep.kedves g zambo innen canadabol kivanok neked erot egeszseget es sikereket.azert mond el hogy nekem mindig tetszettek a kepeid.az egyik leg,jobb kepeid nalam vannak.nagyon kerlek rakjal fel meg tobb kepet a netre.az orszag 10 leg jobb festoi kozott vagy.
hianyzol G ZAMBO

Hozzászólás

Név:
Weblap:
Tárgy:
Hozzászólás: