Sanyika

Figyelem! Új ablakban nyílik meg. PDFNyomtatásE-mail

Programajánló - Programajánló

A kisfiú -  Sebestyén Sándor kezében

Elkezdte, de befejezni sajnos már nem tudta Jövő című szobrát Sebestyén Sándor. A nyáron elhunyt szobrászművész által Sanyikának becézett alkotást tanára, Tóth Sándor fejezte be a művész eredeti elképzelései alapján. A kezében papírrepülőt tartó kisfiút a Móricz Zsigmond Megyei és Városi Könyvtár előtti téren állítják fel. Az ivókút avatása december 17-én, pénteken 11.30-kor lesz. Az elhunyt művész munkáját Tóth Sándor szobrászművész méltatja.


Sebestyén Sándor 1949. szeptember 24-én született Lónyán (meghalt 2010. június 1-jén) 1968-71-ben Jénában szerzett üvegtechnikusi képesítést. Németországban a rudolstadti művészeti szakközépiskolát, a 70-es évek közepén Nyíregyházán Tóth Sándor szobrászművész szakkörét látogatta. Dolgozott a Nyíregyháza-Sóstói Nemzetközi Kisplasztikai és Éremművészeti Telepen, a Potsdami Művésztelepen, személyes közreműködésével segítette az iserlohni művésztelep létrejöttét. A világon több mint 30 köztéri alkotása látható. Londonban a British Múzeumban, Colorado Springsben, az Air Force Akadémián, Ravennában találkozhatunk közgyűjteményben alkotásával. Budapesten a Nemzeti Galéria őrzi emlékét.

 

 

Hozzászólások (3)
vvv
3 2010. december 26. vasárnap, 00:07
vvvvv
2 2010. december 15. szerda, 17:57
cseka
Kedves Tamás!
Ez végre tényleg egy csodaszép köztéri szobor lesz lesz, sajnálom, hogy az alkotója már nem érhette meg az avatást.
1 2010. december 15. szerda, 15:57
Jónis Tamás
Szívből örülök,hogy végre !!!!valami jó,valami felemelő,valami esztétikus kerül KÖZterületre itthon.Remélem nem fognak tiltakozni a templom és a meztelenség .....okán. Már semmin sem csodálkoznék,csak reménykedni tudok,hogy valamiért felhőtlenül együtt tudunk majd örülni.Ha valakinek eszébe jutna valami álszemérmes marhaság, kérem szépen a puttók sincsenek túlöltözve !

Hozzászólás

Név:
Weblap:
Tárgy:
Hozzászólás: