Már nyitva a sóstói strand

Figyelem! Új ablakban nyílik meg. PDFNyomtatásE-mail

Programajánló - Programajánló

A pünkösdi hétvégén – köszönhetően a csodás időnek – kinyitott a sóstói strand. A hivatalos megnyitó azonban a hétvégén lesz: május 28-án, pénteken délután ötkor Halász Judit gyermeknapi koncertjével, a címe: Csiribiri.
A belépők felnőtteknek 1200, gyerekeknek 1000 forintba kerül, a nyíregyházi kedvezmény ezúttal nem érvényes.

Az árak egyébként nem változtak a tavalyihoz képest – mondta el mai sajtótájékoztatóján Gyöngyösi Szabolcs, a Sóstó-Gyógyfürdők Zrt. vezérigazgatója, hozzátéve: azt fontolgatják, hogy díjmentessé teszik a parkolást.
Vannak új típusú jegyek: 2 felnőtt+1 gyerek számára érvényes jegy 3050 forintba, a 2 felnőtt+2 gyerek számára érvényes családi jegy 3950 forintba kerül, és minden további gyerek után 900 forintot kell fizetni, a parkfürdő és az élményfürdő között szabad az átjárás. Az élményfürdőben egy 30 milliós beruházásra készülnek, egy új csobbanó épül a szaunákhoz, és élőbbé szeretnék tenni a gyermekvilágot.
A Tó várhatóan csak két hét múlva nyit, itt annyi az újdonság, hogy még egy strandröplabda pálya épül. A Tó- és a parkfürdő naponta 9–19 óráig tart nyitva.
Ha minden a tervek szerint alakul, pénteken végre aláírhatják a kivitelezői szerződést az 1,2 milliárdos beruházásról, amelynek a felét az Európai Unió állja. Ebben szerepel a nyugdíjas és az olasz medence vízfelületének megduplázása, utóbbiban élmények is lesznek, új medencék épülnek. Az úszómedencét pedig feszített víztükrűvé alakítják. Új lelátó, alatta öltöző épül, a régit lebontják. Ha a tavaly őszi pályázat nem lett volna eredménytelen, akkor május 15-én már avatnák a felújított fürdőt, így viszont a kezdésért kell még izgulnunk.

Cseka

Hozzászólások (1)
1 2010. július 22. csütörtök, 12:25
Benkei Ágnes
Azt hiányolom hogy miért nem írják le korrekten a belépő jegyek árait ha már belekezdtek.Engem a gyermek és nyugdíjas jegyek árai érdekeltek volna.Köszönöm a széles körű tájékoztatást.Üdvözlettel, B.Ágnes
Az adminisztrátor válasza:
2010. július 22. csütörtök, 14:18
cseka
Kedves Ágnes! Kérésére felraktuk az aktuális jegyárakat. A társaság honlapján a többi fürdő belépőit is megtalálja. A címe: www.sostort.hu
Úgy tudom, a héten - péntekig legalábbis - meghosszabbították a nyitva tartást este nyolcig. Érdemes ezt is megkérdezni a pénztárban.
Kellemes pihenést!
Cseka

Hozzászólás

Név:
Weblap:
Tárgy:
Hozzászólás: